Polievka z medvedieho cesnaku a s mozzarellou
Národný park Donau-Auen

Jar – výnimočné ročné obdobie, keď sa k novému životu prebúdza celá príroda. Kostrbaté slnko zosiela na zem svoje prvé hrejivé lúče a tvár nám opäť pohládza svieži vánok. V záhradách rašia stromy a kvitnú kvety. Na trhu sa zjavuje čerstvá jarná zelenina a voňajúce bylinky, ktoré sa stávajú nezameniteľným spestrením nášho jedálnička. Patrí k nim aj medvedí cesnak, ktorý v Rakúsku patrí medzi top jarné byliny. Robia sa z neho polievky a nátierky, alebo sa pridáva do šalátov.

Ak sa vyberiete na výlet k našim susedom, konkrétne do Národného parku Donau-Auen, ktorý sa rozprestiera medzi Viedňou a Bratislavou, tak môžete spojiť príjemné s užitočným, teda prechádzku s nazbieraním medvedieho cesnaku – menšie množstvo pre vlastnú spotrebu je povolené. V lesoch tohto parku medvedí cesnak vytvára obrovské súvislé plochy. No ak aj práve nie je sezóna tejto byliny, príroda vám nadelí iné svoje poklady. Viac informácií o Národnom parku Donau-Auen v slovenskom jazyku nájdete tu. Nechýbajú ani užitočné informácie o medveďom cesnaku: tu

Polievka z medvedieho cesnaku a s mozzarellou

Potrebujeme:

200 g medvedieho cesnaku

300 g múčnatých zemiakov

1 veľkú cibuľu

3 lyžice oleja

trochu šľahačky

soľ

korenie

toastový chlieb

mozzarellu

Príprava:

Medvedí cesnak umyjeme a na hrubo nakrájame. Cibuľu a zemiaky pokrájame na drobno. Na oleji speníme cibuľu, potom pridáme medvedí cesnak a zemiaky, zalejeme cca 1 l vody a povaríme zakryté 15 minút. Polievku zmixujeme mixérom, dochutíme šľahačkou, soľou a korením. Z toastového chleba a z mozzarelly vyrežeme malé kolieska (napr. pomocou okrúhlych vykrajovačiek). Mozzarellové kolieska položíme na chlebové a v rúre predhriatej na 200°C necháme trochu zapiecť. Opatrne položíme do polievky ako „plávajúcu“ prílohu.

Text: © Copyright Ingrid, Travelpotpourri
Fotos: © Copyright Ingrid, Travelpotpourri

Center map
Traffic
Bicycling
Transit

Komentáre

3 Komentáre

 1. Anna

  mniam mniammmm 🙂
  LG AS

 2. Sabine

  I love soup and I love garlic, so this sounds as a perfect combination Ingrid!

  1. Ingrid (Autor článku)

   Yes, it is, Sabine. Just try!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.